System jakości kształcenia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego jest strukturalnie i funkcjonalnie powiązany z Uczelnianym Systemem Doskonalenia Jakości Kształcenia w Uniwersytecie Opolskim. Odnosi się do wzajemnie powiązanych elementów związanych z całym procesem kształcenia studenta, mających wpływ na jego właściwy przebieg i wysoką jakość. Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości Kształcenia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego obejmuje studentów wszystkich form i poziomów studiów, doktorantów i słuchaczy wszelkiego rodzaju form kształcenia ustawicznego realizowanych na Wydziale Nauk Społecznych, a także jego pracowników. Podstawowym celem jest zapewnienie nauczania na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującym prawem, etyką, europejskimi standardami i wskazówkami dotyczącymi wewnętrznego zapewnienia jakości w instytucjach szkolnictwa wyższego. Cel ten jest osiągany poprzez zadania realizowane przez wydziałowe komisje ds. doskonalenia i oceniania jakości w ramach wydziałowej strategii doskonalenia jakości, będącej integralną częścią Strategii Rozwoju Wydziału Nauk Społecznych na lata 2016-2020. Strategia doskonalenia jakości kształcenia na WNS uwzględnia specyfikę wydziału i pozwala na samodzielne wypracowywanie szczegółowych procedur odpowiednio do potrzeb poszczególnych jednostek, jednakże z zachowaniem ogólnouczelnianych wytycznych w tym zakresie. Powrót do strony głównej WNS.

Wydziałowy system doskonalenia i oceny jakości kształcenia