Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Samorządem Województwa Opolskiego i Centrum Dialogu Obywatelskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję: Rodzicielstwo zastępcze – teoria i praktyka. Konferencja odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2024 r. w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95 (Opole).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Prezydent Miasta Opola.

Celem konferencji jest spotkanie, wymiana poglądów i integracja środowisk zajmujących się rodzinną pieczą zastępczą (teoretyków i praktyków) oraz propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego w społeczeństwie województwa opolskiego. Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja wpłynie na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat problemów, z jakimi mierzą się rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej. Konferencja jest skierowana do regionalnych i lokalnych środowisk grupujących rodziny zastępcze, organizacji i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz władz samorządowych województwa opolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Opole, Radio Doxa, Gość Niedzielny i O!polska.

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w konferencji.

Zaproszenie / program