Pracownik
adiunkt
Zainteresowania badawcze:

Zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia z zakresu teorii wychowania, pedagogiki sportu, fizycznej edukacji w kształceniu wczesnoszkolnym i wychowaniu przedszkolnym, współczesne wyzwania i problemy edukacji szkolnej (w szczególności szkoły podstawowej); a także  humanistyczne i społeczne ujęcie dalekowschodnich sztuk i sportów walki.


Wykaz wybranych publikacji:

Uczestniczył w licznych szkoleniach i warsztatach podnosząc swoje kompetencje, w tym do pracy z wykorzystaniem metod i technik pracy na odległość; wspomagania analizy danych w dydaktyce nauk społecznych; wspierania pracy wychowawców klas – bezpieczna szkoła; wizji szkoły przyszłości. Brał udział w konferencjach poświęconych problematyce szkoły w tym, w Światowym Kongresie - World Education Research Association, WERA - "Networking Education: Diverse Realities, Common Horizons"; konferencji „Dziecko w perspektywie trudnych sytuacji życiowych”. Jako współautor publikacji „Problemy współczesnego dziecka. Wybrane aspekty” otrzymał wyróżnienie – nagrodę III stopnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Otrzymał I nagroda w kategorii: Young Researcher Awards - podczas Światowego Kongresu Naukowego Sztuk i Sportów Walki w Badaniach Naukowych; za pracę „Education in moral values of judo school students”. Wielokrotnie wyróżniany przez Prezydenta Miasta Opola za talent pedagogiczny i inspiratorską postawę w związku z licznymi sukcesami swoich wychowanków. Dwukrotnie (2018, 2024) odbywał staż dydaktyczny w ramach programu Erasmus plus na Uniwersytecie w Karlstad (Szwecja). W 2024 odbył staż naukowy na tej uczelni w ramach którego prowadził badania w szwedzkich szkołach w zakresie fizycznej edukacji dzieci na pierwszym etapie kształcenia, a także badania porównawcze w zakresie reprezentowanego poziomu empatii i zajmowanych ról społecznych w klasie szkolnej w Polsce i Szwecji.  

Prowadzone zajęcia:

Grzegorz Kozdraś, doktor nauk społecznych, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych, Uniwersytetu Opolskiego; koordynator programu Erasmus plus w Instytucie Nauk Pedagogicznych. Ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności „Kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym i logopedią szkolną”, a także „Wychowanie fizyczne dla nauczycieli”. Posiada stopień nauczyciela mianowanego, a także trenera klasy III w judo. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego i International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society. W katedrze Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, odpowiada za prowadzenie zajęć w ramach Podstaw wychowania fizycznego, a także Metodyki wychowania fizycznego w przedszkolu i klasach 1-3. Jest jednym z dwóch opiekunów koła naukowego Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

clock
Godziny konsultacji
środa 14:00 – 15:00
Collegium Paedagogicum / p. 305
czwartek 14:15 – 15:15
Collegium Paedagogicum / p. 305
Skip to content